Dalinuosi dar vienų atostogų įspūdžiais.DSC_0112
Šį kartą mūsų šaunioji ketveriukė ilsėjosi Egipte, Hurghadoje, Hilton Long Beach (4+žv.) viešbutyje. Kelionės laikas: vasario 14-21 dienos.
Kelionę su mūsų draugų, kelionių agentūros “Viatora” pagalba, įsigijome per kelionių operatorių TEZ TOUR. Išvykimas ankstyvas 07:00 ir po gerų 4 valandų skrydžio jau kvėpavome, Egiptietišku oru, kuris tą dieną ypatingai buvo persmelktas pakankamai stipraus vėjo. Temperatūros skirtumas akivaizdus – oro uoste +27 šilumos.
Atvykus į Hurghadą, prieš įlipant į autobusus, kurie toliau veža į viešbučius, mergaitės ir moterys buvo simboliškais pasveikintos su Valentino – meilės diena ir kiekvienai damai  vietos gidai įteikė po vieną gyvą (šaldytą) rožę.

Atkeliaujame į viešbutį. Dar prieš kelionę perskaitėme mūsų viešbučio aprašymą, atsiliepimus “Tripadvisor” portale.  Teritorija iš tiesų yra didžiulė. Bet apie viską iš eilės.881 kambarys
Atvykus registratūroje buvome tikrai greitai priimti ir pakankamai greitai  buvo paskirti kambariai. Gavome 2 kambarius: 881 ir 885. Deja, bet 885 kambarį turėjome paprašyti pakeisti, dėl pernelyg mažos patalpos ir itin nepatogaus išplanavimo, jau nekalbant apie pirmą viso interjero įspūdį, kuris tikrai nenuteikė pozityviai.
Nukeliavus į registratūrą su papildomų “žalių pinigėlių” pagalba buvo suteikta galimybė pasirinkti kitą kambarį iš 3 galimų. Greitai perbėgę per kambarius, išsirinkome – 791. Tikrai strategiškai patogus kambarys, arti mūsų bendrakeleivių (kurie iš karto apsistojo 881 kambaryje), netoliese baseinas, restoranai, išėjus į terasą toliau matosi jūrą. Tikrai itin gera vieta.791 kambarys

Dabar apie aptarnavimą, maistą, kambarius … visko po truputį.

Kambarių tvarkymas iš tiesų labai geras. Kasdien ant lovos išlankstomi įvairūs rankšluosčių menai, puikiai valomos gyvenamos bei vonios-tualeto patalpos, papildomi šampūnai, kremai ir t.t. Lyginant su ankstesnėmis kelionėmis Egipte, šį kartą kambarių tvarka buvo aukščiausiame lygyje.
Kokie būtų trūkumai, kuriuos pastebėjome?
Pirmiausiai, tai neveikiantis šaldytuvas. Registratūroje buvo užsiminę apie tai, pažadėjo sutvarkyti, bet taip ir nesulaukėme, tad lietuviškas gėrybes teko vėsinti pas bendrakeleivius. Man taip pat truko bidės, kuri šiltuose kraštuose, keičiantis klimatui ir maisto racionui tikrai pasitarnauja. DSC_0002Visa kita atrodė pakankamai neblogame lygyje, žinoma dera nepamiršti, kad tuose kraštuose viešbučių kategorijos (žvaigždutės) matuojamo visiškai kitaip.

Maitinimas ir gėrimai
Viešbutis turi 3 restoranus: Lotus, Al Dente ir Podium. Dažniausiai pusryčius, pietus ir vakarienę valgydavome Lotus restorane. Keletą kartų esame pusryčiavę Al Dente. Lotus – kur kas didesnis savo plotu. Aptarnavimas restoranuose tikrai puikus. Maisto įvairovė pakankama, tik po keletos dienų supranti, kad patiekalų meniu kartojasi ir po savaitės jau norisi kažko naujo. Labai džiaugiamės baro barmenu Omel Azoz, kuris per kiekvienus pietus ir vakarienes stengdavosi džiuginti savo dėmesiu gamindamas kokteilius, kurie itin derėjo prie viso maisto. Svarbiausia būti dėkingiems už aptarnavimą ir tikrai būsite apdovanoti geru aptarnavimu.Podium
Deja, bet apie Podium restoraną turime neigiamą nuomonę… Šiame restorane galima vakarieniauti nemokamai vieną kartą per visą apsistojimo viešbutyje laiką. Nusprendus čia vakarieniauti antrą, trečia ir kt. kartus, jau tektų už žmogų mokėti po 5 dolerius. Žinoma, tai nėra daug, bet… Taigi, norintys vakarieniauti viešbučio Podium restorane, pirmiausia turi iš anksto užsiregistruoti kurį vakarą pageidauja ir yra paskiriamas laikas, kada atkeliauti vakarienei.
Pirmas įspūdis atėjus į restoraną tikrai neblogas – atskiri staliukai, pasitinkantis ir palydintis padavėjas, atskiras vakaro meniu su galimybe pasirinkti vieną iš trijų salotų, karštų patiekalų ir desertų. Gėrimai jau už papildomą mokestį, išskyrus 1 butelis negazuoto vandens.
Iš mūsų ketveriukės salotoms užsisakėme: 2 graikiškų ir 2 su krevetėmis ir krabų lazdelėmis. Graikiškos salotos tikrai nebuvo ypatingos. Tokio paties pjaustymo salotos, kurias kasdien įsidėdavom vakarieniaudami ar pietaudami. Net pateikimas niekuo neypatingas, išskyrus kitokią lėkšte, bet tebūnie. O, bet, tačiau salotos su krevetėmis ir krabų lazdelėmis labai nuteikė prastai… Pirmiausia atnešus salotos pasklido nemalonus kvapas… Paragavus buvo aiškiai suprantama kad toms krevetėms kažkas itin negerai, jos tiesiog atšildytos ir  gerokai pastovėjusios buvo patiektos žmonėms… Smagiai pasijuokėme ir iš krabų juostelės, kurios dydį galima nusakyti taip: krabų lazdelės 4-toji juostelė. Deja, bet šias salotas teko palikti. Liūdniausia tai, kad ir šalia mūsų sėdintys staleliai susidūrė su analogiška problema, kuomet minėtos salotos buvo  atnešamos ir po kurio laiko išnešamos. Aptarnaujantis personalas deja, bet nei vienas nebuvo patenkintas tokiu turistų požiūriu.
Antrieji patiekalai taip pat nedžiugino skoniu. Užsisakėme dvejus makaronus su lašiša ir dvejas vištienas. Visas maistas buvo šildomas, todėl išvaizda ir skonis, na patys suprantate.
Desertai: creme brule ir pyragas, neblogai, bet būčiau melagis, jei sakyčiau, kad buvo labai skanu. Žodžiu, po tokio vizito į Podium restoraną, ten daugiau kojos nebekėlėme 🙂DSC_0153

Per šias savaitės atostogas buvo išvykę į 2 ekskursijas: motosafarį ir dieną jūroje, su apsistojimu Paradise, balto smėlio saloje ir paplaukiojimu laivu stikliniu dugnu.
Visos ekskursijos itin komercializuotos, t.y. jų metu filmuojama, fotografuojama ir stengiamasi papildomai uždirbti iš turistų. Tad jei tikrai esi nusprendęs, kad tau nuotraukų ar video nėra reikalinga, geriau ekskursijos pradžioje aiškiai parodyti ar  pasakyti, jog šios paslaugos tavęs DSC_0155nedomina.

Na ir apibendrinant telieka pasakyti, kad atostogos, kada Lietuvoje dar žiema, ten nuvykus tave pasitinka pliūpsnis šilumos yra tikrai nuostabu! Yra labai gerai palikti savo darbus, rūpesčius, bet kokias galimybes komunikuoti (tikrinti el. paštą, atsiliepti į skambučius ir t.t.) net laikrodį ir tikrai pailsėti mėgaujantis saule.
To linkiu visiems šio įrašo skaitytojams ir sau, kada vėl teks keliauti ten, kur šildo saulė 🙂